Продукція > TDK > B58035U5106M001
B58035U5106M001
B58035U5106M001 TDK
3928596.pdf
Виробник: TDK
Description: TDK - B58035U5106M001 - Keramikvielschichtkondensator, 10 µF, 500 V, ± 20%, 9.1 mm, Oberflächenmontage
tariffCode: 85322400
Bauform / Gehäuse des Kondensators: SMD
rohsCompliant: YES
Anschlussabstand: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Kondensatormontage: Oberflächenmontage
Qualifikation: AEC-Q200
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Dielektrikum: -
euEccn: NLR
Kapazität: 10µF
Stapelhöhe: 9.1mm
Spannung (DC): 500V
Produktpalette: B58035U Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 150°C
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
на замовлення 621 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - B58035U5106M001 - Keramikvielschichtkondensator, 10 µF, 500 V, ± 20%, 9.1 mm, Oberflächenmontage, tariffCode: 85322400, Bauform / Gehäuse des Kondensators: SMD, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Kondensatormontage: Oberflächenmontage, Qualifikation: AEC-Q200, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Dielektrikum: -, euEccn: NLR, Kapazität: 10µF, Stapelhöhe: 9.1mm, Spannung (DC): 500V, Produktpalette: B58035U Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (15-Jan-2018).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B58035U5106M001 B58035U5106M001 Виробник : EPCOS - TDK Electronics b58035_fa.pdf Description: CAP CER 10UF 500V 20SMD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Lead Style: J-Lead
Features: Low ESL (Stacked), High Temperature
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: Stacked SMD, 20 J-Lead
Size / Dimension: 1.142" L x 0.289" W (29.00mm x 7.34mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Applications: Automotive, SMPS Filtering
Ratings: AEC-Q200
Height - Seated (Max): 0.378" (9.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Circuit Type: Isolated
Capacitance: 10µF
Dielectric Material: Ceramic
Voltage - Rated: 500 V
Number of Capacitors: 10
на замовлення 1224 шт:
Кількість Ціна
B58035U5106M001 B58035U5106M001 Виробник : TDK b58035_fa.pdf Speciality Ceramic Capacitors 500V 10uF Ceralink Flex Assembly 10