B58035U9255M001
B58035U9255M001 EPCOS - TDK Electronics
b58035_fa.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP CER 2.5UF 900V 20SMD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Lead Style: J-Lead
Features: Low ESL (Stacked), High Temperature
Voltage - Rated: 900V
Package / Case: Stacked SMD, 20 J-Lead
Size / Dimension: 1.142" L x 0.289" W (29.00mm x 7.34mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Applications: Automotive, SMPS Filtering
Ratings: AEC-Q200
Height - Seated (Max): 0.378" (9.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.5 µF
на замовлення 3929 шт:
Написати відгук
Description: TDK - B58035U9255M001 - Keramikvielschichtkondensator, 2.5 µF, 900 V, ± 20%, 9.1 mm, Oberflächenmontage, tariffCode: 85322400, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Kondensatormontage: Oberflächenmontage, Qualifikation: AEC-Q200, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Dielektrikum: -, euEccn: NLR, Kapazität: 2.5µF, Stapelhöhe: 9.1mm, Spannung (DC): 900V, Produktpalette: B58035U Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B58035U9255M001 B58035U9255M001 Виробник : EPCOS / TDK b58035_fa.pdf Speciality Ceramic Capacitors 900V 2.5uF Ceralink Flex Assembly 10
на замовлення 429 шт:
Кількість Ціна
B58035U9255M001 B58035U9255M001 Виробник : TDK 3928404.pdf Description: TDK - B58035U9255M001 - Keramikvielschichtkondensator, 2.5 µF, 900 V, ± 20%, 9.1 mm, Oberflächenmontage
tariffCode: 85322400
rohsCompliant: YES
Anschlussabstand: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Kondensatormontage: Oberflächenmontage
Qualifikation: AEC-Q200
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Dielektrikum: -
euEccn: NLR
Kapazität: 2.5µF
Stapelhöhe: 9.1mm
Spannung (DC): 900V
Produktpalette: B58035U Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 150°C