Продукція > EPCOS > B72205S2301K101
B72205S2301K101
B72205S2301K101 EPCOS
2921077.pdf
Виробник: EPCOS
Description: EPCOS - B72205S2301K101 - TVS-Varistor, 300 V, 385 V, B722 StandarD Series, 775 V, Scheibe 5mm, Metalloxidvaristor (MOV)
tariffCode: 85354000
rohsCompliant: YES
Varistor: Metalloxidvaristor (MOV)
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Bauform - Varistor: Scheibe 5mm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Nennspannung V AC: 300V
Nennspannung, V DC: 385V
euEccn: NLR
Begrenzungsspannung Vc, max.: 775V
Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: -
Spitzenenergie (10/1000us): 15J
Spitzenstoßstrom bei 8/20µs: 800A
Produktpalette: B722 StandarD Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 105°C
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 7964 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 59
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: EPCOS - B72205S2301K101 - TVS-Varistor, 300 V, 385 V, B722 StandarD Series, 775 V, Scheibe 5mm, Metalloxidvaristor (MOV), tariffCode: 85354000, rohsCompliant: YES, Varistor: Metalloxidvaristor (MOV), hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform - Varistor: Scheibe 5mm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Nennspannung V AC: 300V, Nennspannung, V DC: 385V, euEccn: NLR, Begrenzungsspannung Vc, max.: 775V, Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: -, Spitzenenergie (10/1000us): 15J, Spitzenstoßstrom bei 8/20µs: 800A, Produktpalette: B722 StandarD Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 105°C, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B72205S2301K101 B72205S2301K101 Виробник : EPCOS - TDK Electronics SIOV_Leaded_AdvanceD.pdf?ref_disty=digikey Description: VARISTOR 470V 800A DISC 5MM
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc 5mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 800 A
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Energy: 15J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 517 V
Varistor Voltage (Min): 423 V
Varistor Voltage (Typ): 470 V
Maximum AC Volts: 300 V
Maximum DC Volts: 385 V
Capacitance @ Frequency: 55 pF @ 1 kHz
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 19
B72205S2301K101 B72205S2301K101 Виробник : EPCOS / TDK SIOV_Leaded_AdvanceD.pdf?ref_disty=digikey Varistors 300VAC 10% 5mm AdvanceD
Мінімальне замовлення: 18
B72205S2301K101 B72205S2301K101 Виробник : TDK SIOV_Leaded_AdvanceD.pdf?ref_disty=digikey Varistors 300VAC 10% 5mm AdvanceD