Продукція > EPCOS > B78108S1124J000
B78108S1124J000
B78108S1124J000 EPCOS
TDKC-S-A0008258011-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0
Виробник: EPCOS
Description: EPCOS - B78108S1124J000 - HF-Drossel, B78108S BC Series, 120 µH, 300 mA, 2.4 ohm, ± 5%, 4.5 MHz
tariffCode: 85045000
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: Y-EX
Eigenresonanzfrequenz: 4.5MHz
Induktivitätstoleranz: ± 5%
Induktivität: 120µH
euEccn: NLR
DC-Nennstrom: 300mA
isCanonical: Y
DC-Widerstand, max.: 2.4ohm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: B78108S BC Series
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
на замовлення 2600 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 55
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 120UH 300MA 2.4 OHM TH, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.4Ohm Max, Q @ Freq: 70 @ 796kHz, Frequency - Self Resonant: 4.5MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 796 kHz, Part Status: Active, Inductance: 120 µH, Current Rating (Amps): 300 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B78108S1124J000 B78108S1124J000 Виробник : EPCOS - TDK Electronics b78108_148s.pdf Description: FIXED IND 120UH 300MA 2.4 OHM TH
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.4Ohm Max
Q @ Freq: 70 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant: 4.5MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 796 kHz
Part Status: Active
Inductance: 120 µH
Current Rating (Amps): 300 mA
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 19
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 70 @ 796kHz
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 120 µH
Current Rating (Amps): 300 mA