B78148E1103K000
B78148E1103K000 EPCOS - TDK Electronics
b78108_148e.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: FIXED IND 10UH 2.25A 136 MOHM TH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 136mOhm Max
Q @ Freq: 35 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 20MHz
Current - Saturation (Isat): 2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 2.25 A
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 10UH 2.25A 136 MOHM TH, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 136mOhm Max, Q @ Freq: 35 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 20MHz, Current - Saturation (Isat): 2A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 2.25 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B78148E1103K000 B78148E1103K000 Виробник : TDK 2339117.pdf Description: TDK - B78148E1103K000 - HF-Drossel, B78148E BC+ Series, 10 µH, 2.25 A, 0.136 ohm, ± 10%, 20 MHz
tariffCode: 85045000
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Eigenresonanzfrequenz: 20MHz
Induktivitätstoleranz: ± 10%
Induktivität: 10µH
euEccn: NLR
DC-Nennstrom: 2.25A
isCanonical: Y
DC-Widerstand, max.: 0.136ohm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: B78148E BC+ Series
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 50
B78148E1103K000 B78148E1103K000 Виробник : EPCOS - TDK Electronics b78108_148e.pdf Description: FIXED IND 10UH 2.25A 136 MOHM TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 35 @ 7.96MHz
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 2.25 A
Мінімальне замовлення: 15
B78148E1103K000 B78148E1103K000 Виробник : EPCOS / TDK b78108_148e.pdf RF inductors - Leaded 10uH 2200mA 18MHz Radial LS=5mm 10%