B78148E1472K000
B78148E1472K000 EPCOS - TDK Electronics
b78108_148e.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: FIXED IND 4.7UH 2.75A 85 MOHM TH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 85mOhm Max
Q @ Freq: 45 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 35MHz
Current - Saturation (Isat): 2.7A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 2.75 A
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 4.7UH 2.75A 85 MOHM TH, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 85mOhm Max, Q @ Freq: 45 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 35MHz, Current - Saturation (Isat): 2.7A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 2.75 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B78148E1472K000 B78148E1472K000 Виробник : EPCOS TDKC-S-A0008258046-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: EPCOS - B78148E1472K000 - HF-Drossel, B78148E BC+ Series, 4.7 µH, 2.75 A, 0.085 ohm, ± 10%, 35 MHz
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Eigenresonanzfrequenz: 35MHz
Induktivitätstoleranz: ± 10%
Induktivität: 4.7µH
euEccn: NLR
DC-Nennstrom: 2.75A
isCanonical: Y
DC-Widerstand, max.: 0.085ohm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: B78148E BC+ Series
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 42
B78148E1472K000 B78148E1472K000 Виробник : EPCOS - TDK Electronics b78108_148e.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 2.75A 85 MOHM TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 45 @ 7.96MHz
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 2.75 A
Мінімальне замовлення: 13
B78148E1472K000 B78148E1472K000 Виробник : EPCOS / TDK b78108_148e.pdf RF inductors - Leaded 4.7uH 2600mA 32MHz Radial LS=5mm 10%