B82144A2472K009
B82144A2472K009 EPCOS - TDK Electronics
b82144a.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: FIXED IND 4.7UH 1.6A 160 MOHM TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.472" L (5.20mm x 12.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 160mOhm Max
Q @ Freq: 40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 100MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1.6 A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 4.7UH 1.6A 160 MOHM TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.472" L (5.20mm x 12.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 160mOhm Max, Q @ Freq: 40 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 100MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 1.6 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B82144A2472K009 B82144A2472K009 Виробник : EPCOS / TDK b82144a.pdf RF inductors - Leaded Leaded Inductors (Leaded Coils), L=4.7 H Rated Current=1.6A, Axial DxL:5.2mmx12mm