B88269X2240C011
B88269X2240C011 EPCOS - TDK Electronics
hvc200a-24e-x2240c011.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: HVC200A-24E / 200A 24 V DUAL COI
Packaging: Bulk
Features: Sealed - Hermetically
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Stud, Wire Leads
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 200 A
Switching Voltage: 1000VDC - Max
Must Release Voltage: 2 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Category: Power Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic power; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; HVC25; 4W, Type of relay: electromagnetic power, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 400A, Switched voltage: max. 1kV DC, Coil voltage min.: 18V DC, Coil voltage max.: 32V DC, Relay variant: automotive; current source; power, Manufacturer series: HVC25, Mounting: M6 screw, Body dimensions: 92.5x89x44mm, Coil resistance: 144Ω, Contact material: copper alloy, Leads: leads x2; screw, Coil power consumption: 4W, Contact resistance: 0.2mΩ, Operate time: 30ms, Mechanical durability: 1000000 cycles, Operating temperature: -40...85°C, Current rating: 200A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B88269X2240C011 B88269X2240C011 Виробник : EPCOS HVC200A-24E-X2240C011.pdf Description: EPCOS - B88269X2240C011 - Schütz, Flansch, 1 kV
tariffCode: 85369095
Schaltleistung, AC1: -
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Schaltstrom AC3: -
isCanonical: Y
Laststrom, induktiv: -
usEccn: EAR99
Schaltstrom AC1: 200A
Schaltleistung, AC3: -
DC-Nennspannung Spule: 24V
euEccn: NLR
Laststrom, ohmsch: 200A
AC-Nennspannung Spule: -
Relaismontage: Flansch
Betriebsspannung: 1kV
Polzahl: -
Produktpalette: HVC Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kontaktkonfiguration: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 4 шт:
Кількість Ціна
B88269X2240C011 B88269X2240C011 Виробник : EPCOS / TDK hvc200a-24e-x2240c011.pdf Contactors - Electromechanical HVC200A-24E/200A 24V
товару немає в наявності
B88269X2240C011 Виробник : TDK hvc200a-24e-x2240c011.pdf Category: Power Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic power; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; HVC25; 4W
Type of relay: electromagnetic power
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 400A
Switched voltage: max. 1kV DC
Coil voltage min.: 18V DC
Coil voltage max.: 32V DC
Relay variant: automotive; current source; power
Manufacturer series: HVC25
Mounting: M6 screw
Body dimensions: 92.5x89x44mm
Coil resistance: 144Ω
Contact material: copper alloy
Leads: leads x2; screw
Coil power consumption: 4W
Contact resistance: 0.2mΩ
Operate time: 30ms
Mechanical durability: 1000000 cycles
Operating temperature: -40...85°C
Current rating: 200A