BAC05S24DC
BAC05S24DC Murata Power Solutions Inc.
KAC-BAC05.pdf
Виробник: Murata Power Solutions Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 5W
Packaging: Tube
Features: Universal Input
Package / Case: 5-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.64" H (25.4mm x 25.4mm x 16.3mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 81%
Current - Output (Max): 210mA
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Power (Watts): 5 W
Number of Outputs: 1
на замовлення 20 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 24V 5W, Packaging: Tube, Features: Universal Input, Package / Case: 5-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.64" H (25.4mm x 25.4mm x 16.3mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 81%, Current - Output (Max): 210mA, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Power (Watts): 5 W, Number of Outputs: 1.
Інші пропозиції BAC05S24DC
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BAC05S24DC BAC05S24DC Виробник : Murata Power Solutions KAC_BAC05.pdf Power Supplies - Board Mount AC/DC 5W TH 24V