BAS40-07E6327 Infineon Technologies
Виробник: Infineon Technologies
Description: DIODE ARR SCHOT 40V 120MA SOT143
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-253-4, TO-253AA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Diode Configuration: 2 Independent
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 120mA (DC)
Supplier Device Package: SOT143 (SC-61)
Operating Temperature - Junction: 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 30 V
Написати відгук
Description: DIODE ARR SCHOT 40V 120MA SOT143, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-253-4, TO-253AA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Technology: Schottky, Diode Configuration: 2 Independent, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 120mA (DC), Supplier Device Package: SOT143 (SC-61), Operating Temperature - Junction: 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 30 V.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Diode Schottky Si 0.12A 4-Pin SOT-143 T/R Automotive AEC-Q101 |
на замовлення 21000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: RECTIFIER DIODE, SCHOTTKY |
на замовлення 12000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
| BAS40-07E-6327 |
| BAS40-07E6327 | Виробник : INFINEON |
05+ |
| BAS40-07 E6327 | Виробник : INFINEON | 0603-55 |
Два независимых диода Schottky 0.12A, 40V, 1V@40mA, SOT-143 (SMD) Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт |