BAS40VY-QX
BAS40VY-QX NEXPERIA
3973692.pdf
Виробник: NEXPERIA
Description: NEXPERIA - BAS40VY-QX - Kleinsignal-Schottky-Diode, Dreifach, isoliert, 40 V, 120 mA, 380 mV, 1 A, 150 °C
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOT-363
Durchlassstoßstrom: 1A
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Dreifach, isoliert
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: N
Durchlassspannung, max.: 380mV
Sperrverzögerungszeit: -
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 120mA
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 6Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Periodische Spitzensperrspannung: 40V
Betriebstemperatur, max.: 150°C
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1485 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA - BAS40VY-QX - Kleinsignal-Schottky-Diode, Dreifach, isoliert, 40 V, 120 mA, 380 mV, 1 A, 150 °C, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOT-363, Durchlassstoßstrom: 1A, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Dreifach, isoliert, Qualifikation: AEC-Q101, isCanonical: N, Durchlassspannung, max.: 380mV, Sperrverzögerungszeit: -, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 120mA, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 6Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: No, Periodische Spitzensperrspannung: 40V, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BAS40VY-QX BAS40VY-QX Виробник : Nexperia USA Inc. BAS40VY-Q.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 40V 120MA 6TSSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Diode Configuration: 3 Independent
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 120mA
Supplier Device Package: 6-TSSOP
Operating Temperature - Junction: 150°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V
Qualification: AEC-Q101
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 13
Мінімальне замовлення: 12
BAS40VY-QX BAS40VY-QX Виробник : NEXPERIA 3973692.pdf Description: NEXPERIA - BAS40VY-QX - Kleinsignal-Schottky-Diode, Dreifach, isoliert, 40 V, 120 mA, 380 mV, 1 A, 150 °C
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOT-363
Durchlassstoßstrom: 1A
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: Y
Durchlassspannung, max.: 380mV
Sperrverzögerungszeit: -
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 6Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 20
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive