BAS70-04LT1G ONSEMI
Виробник: ONSEMI
Description: ONSEMI - BAS70-04LT1G - Kleinsignal-Schottky-Diode, Zweifach in Reihe, 70 V, 15 mA, 1 V, 100 mA, 150 °C
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOT-23
Durchlassstoßstrom: 100mA
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Zweifach in Reihe
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: N
Durchlassspannung, max.: 1V
Sperrverzögerungszeit: -
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 15mA
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: BAS70
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Periodische Spitzensperrspannung: 70V
Betriebstemperatur, max.: 150°C
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - BAS70-04LT1G - Kleinsignal-Schottky-Diode, Zweifach in Reihe, 70 V, 15 mA, 1 V, 100 mA, 150 °C, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOT-23, Durchlassstoßstrom: 100mA, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Zweifach in Reihe, Qualifikation: AEC-Q101, isCanonical: N, Durchlassspannung, max.: 1V, Sperrverzögerungszeit: -, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 15mA, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: BAS70, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 70V, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Description: DIODE ARR SCHOTT 70V 100MA SOT23Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Technology: Schottky Diode Configuration: 1 Pair Series Connection Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 100mA (DC) Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236) Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C Part Status: Active Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 70 V |
на замовлення 5340 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Category: SMD Schottky diodesDescription: Diode: Schottky switching; SOT23; SMD; 70V; 70mA; reel,tape; 225mW Type of diode: Schottky switching Case: SOT23 Mounting: SMD Max. off-state voltage: 70V Load current: 70mA Semiconductor structure: double series Capacitance: 2pF Max. forward voltage: 1V Max. forward impulse current: 0.1A Kind of package: reel; tape Power dissipation: 0.225W Leakage current: 10µA |
на замовлення 1124 шт: термін постачання 14-30 дні (днів) |
Description: DIODE ARR SCHOTT 70V 100MA SOT23Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Technology: Schottky Diode Configuration: 1 Pair Series Connection Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 100mA (DC) Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236) Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C Part Status: Active Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 70 V |
Description: ONSEMI - BAS70-04LT1G - Kleinsignal-Schottky-Diode, Zweifach in Reihe, 70 V, 15 mA, 1 V, 100 mA, 150 °CtariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOT-23 Durchlassstoßstrom: 100mA rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Diodenkonfiguration: Zweifach in Reihe Qualifikation: AEC-Q101 isCanonical: Y Durchlassspannung, max.: 1V Sperrverzögerungszeit: - usEccn: EAR99 Durchschnittlicher Durchlassstrom: 15mA euEccn: NLR Anzahl der Pins: 3Pin(s) Produktpalette: BAS70 productTraceability: Yes-Date/Lot Code Periodische Spitzensperrspannung: 70V Betriebstemperatur, max.: 150°C SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
Schottky Diodes & Rectifiers 70V 225mW Dual |
BAS70-04LT1G | Виробник : ON Semiconductor |
Diode Schottky 0.07A 3-Pin SOT-23 T/R |
70mA; 70V; SMD; SOT23; packing: tape/reel BAS70-04LT1G ONS DS BAS70-04LT1G ONSкількість в упаковці: 3000 шт |
| BAS70-04LT1G |
BAS70-04LT1G Диоды Schottky |