Продукція > PULSE ELECTRONICS > BBBK00160808121Y00
BBBK00160808121Y00
BBBK00160808121Y00 Pulse Electronics
BBBK00160808121Y00
Виробник: Pulse Electronics
Description: FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height (Max): 0.037" (0.95mm)
Current Rating (Max): 400mA
DC Resistance (DCR) (Max): 250mOhm
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 120 Ohms @ 100 MHz
на замовлення 160000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PULSE ELECTRONICS - BBBK00160808121Y00 - Ferritperle, 0603 [Metrisch 1608], 120 ohm, 400 mA, BBBK Series, 0.25 ohm, ± 25%, tariffCode: 85051100, Produkthöhe: 0.8mm, rohsCompliant: YES, Toleranz der Impedanz: ± 25%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, DC-Widerstand, max.: 0.25ohm, Qualifikation: -, isCanonical: Y, Bauform/Gehäuse der Ferritperle: 0603 [Metrisch 1608], usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, DC-Nennstrom: 400mA, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Impedanz: 120ohm, Produktpalette: BBBK Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Ferritmontage: Oberflächenmontage, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 0.8mm, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BBBK00160808121Y00 BBBK00160808121Y00 Виробник : PULSE ELECTRONICS DATASHEET_BBBK00160808_SERIES Description: PULSE ELECTRONICS - BBBK00160808121Y00 - Ferritperle, 0603 [Metrisch 1608], 120 ohm, 400 mA, BBBK Series, 0.25 ohm, ± 25%
tariffCode: 85051100
Produkthöhe: 0.8mm
rohsCompliant: YES
Toleranz der Impedanz: ± 25%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 0.25ohm
Qualifikation: -
isCanonical: Y
Bauform/Gehäuse der Ferritperle: 0603 [Metrisch 1608]
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
DC-Nennstrom: 400mA
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Impedanz: 120ohm
Produktpalette: BBBK Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Ferritmontage: Oberflächenmontage
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: 0.8mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 892 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 322
tariffCode: 85051100
Produkthöhe: 0.8mm
rohsCompliant: YES
Toleranz der Impedanz: ± 25%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 0.25ohm
Qualifikation: -
isCanonical: N
usEccn: EAR99
DC-Nennstrom: 400mA
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Impedanz: 120ohm
Produktpalette: BBBK Series
productTraceability: No
Produktbreite: 0.8mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 892 шт:
Мінімальне замовлення: 500
BBBK00160808121Y00 BBBK00160808121Y00 Виробник : Pulse Electronics BBBK00160808121Y00 Description: FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Height (Max): 0.037" (0.95mm)
Current Rating (Max): 400mA
Number of Lines: 1
Мінімальне замовлення: 45
BBBK00160808121Y00 BBBK00160808121Y00 Виробник : Pulse Electronics BBSY_2cBBBK_Series-2089664.pdf Ferrite Beads 120Ohms RDC=0.25Ohms 400mA