BBS-125-G-A
BBS-125-G-A Samtec Inc.
bbd.pdf
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN HEADER VERT 25POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 25
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 20.0µin (0.51µm)
Contact Finish - Post: Nickel
Part Status: Active
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.125" (3.18mm)
Insulation Height: 0.211" (5.35mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.460" (11.68mm)
Insulation Material: Polyester, Glass Filled
Contact Length - Mating: 0.125" (3.18mm)
на замовлення 216 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 25POS 2.54MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 25, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 20.0µin (0.51µm), Contact Finish - Post: Nickel, Part Status: Active, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.125" (3.18mm), Insulation Height: 0.211" (5.35mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.460" (11.68mm), Insulation Material: Polyester, Glass Filled, Contact Length - Mating: 0.125" (3.18mm).
Інші пропозиції BBS-125-G-A
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BBS-125-G-A BBS-125-G-A Виробник : Samtec bbs-1369922.pdf Headers & Wire Housings 0.1in Standard Single Row, Screw Machine Terminal Strip