Продукція > ONSEMI > BC808-25LT1
BC808-25LT1
BC808-25LT1 onsemi
BC808-%2825%2C%2040%29LT1.pdf
Виробник: onsemi
Description: TRANS PNP 25V 0.5A SOT23-3
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: PNP
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 700mV @ 50mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max): 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 160 @ 100mA, 1V
Frequency - Transition: 100MHz
Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236)
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 500 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 25 V
Power - Max: 300 mW
на замовлення 36000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRANS PNP 25V 0.5A SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: PNP, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 700mV @ 50mA, 500mA, Current - Collector Cutoff (Max): 100nA (ICBO), DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 160 @ 100mA, 1V, Frequency - Transition: 100MHz, Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236), Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 500 mA, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 25 V, Power - Max: 300 mW.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BC808-25LT1 Виробник : ONSEMI ONSMS10932-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: ONSEMI - BC808-25LT1 - TRANS PNP 25V 0.5A SOT-23
tariffCode: 85412900
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
Кількість Ціна
BC808-25LT1 Виробник : ON Semiconductor BC808-%2825%2C%2040%29LT1.pdf Trans GP BJT PNP 25V 0.5A 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
BC808-25LT1 BC808-25LT1 Виробник : onsemi BC808-%2825%2C%2040%29LT1.pdf Description: TRANS PNP 25V 0.5A SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: PNP
Frequency - Transition: 100MHz
Part Status: Obsolete
Power - Max: 300 mW