Продукція > TDK > BCL322515RT-150M-D
BCL322515RT-150M-D
BCL322515RT-150M-D TDK
3669762.pdf
Виробник: TDK
Description: TDK - BCL322515RT-150M-D - RF Inductor, BCL Series, 15uH, 1.19A, 0.41Ohm, 20%, 1210 [3225 Metric]
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 1.5mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 15µH
Bauart der Induktivität: Geschirmt
Induktivitätstoleranz: ± 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Bauform/Gehäuse der Induktivität: 1210 [Metrisch 3225]
DC-Widerstand, max.: 0.48ohm
Eigenresonanzfrequenz: -
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Kernmaterial: Metall
DC-Nennstrom: 1.19A
Produktlänge: 3.2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: BCL Series
productTraceability: No
Produktbreite: 2.5mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 404 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - BCL322515RT-150M-D - RF Inductor, BCL Series, 15uH, 1.19A, 0.41Ohm, 20%, 1210 [3225 Metric], tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 1.5mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 15µH, Bauart der Induktivität: Geschirmt, Induktivitätstoleranz: ± 20%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: 1210 [Metrisch 3225], DC-Widerstand, max.: 0.48ohm, Bauform - Induktivität: 1210 [Metrisch 3225], Eigenresonanzfrequenz: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Kernmaterial: Metall, DC-Nennstrom: 1.19A, Produktlänge: 3.2mm, euEccn: NLR, Produktpalette: BCL Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 2.5mm, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BCL322515RT-150M-D BCL322515RT-150M-D Виробник : TDK inductor_automotive_power_bcl322515rt-d_en.pdf Power Inductors - SMD 15uH 20% 0.48ohm 0.98A AEC-Q200
на замовлення 563 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
BCL322515RT-150M-D BCL322515RT-150M-D Виробник : TDK 3669762.pdf Description: TDK - BCL322515RT-150M-D - RF Inductor, BCL Series, 15uH, 1.19A, 0.41Ohm, 20%, 1210 [3225 Metric]
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 1.5mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 15µH
Induktivitätstoleranz: ± 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 0.48ohm
Bauform - Induktivität: 1210 [Metrisch 3225]
Eigenresonanzfrequenz: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Kernmaterial: Metall
DC-Nennstrom: 1.19A
Produktlänge: 3.2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: BCL Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 2.5mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 404 шт:
Мінімальне замовлення: 9
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 480mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 980mA
Material - Core: Metal
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 1.19 A
Мінімальне замовлення: 3
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Metal
Supplier Device Package: 1210
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 1.19 A