Продукція > VICOR > BCM384P120T1K5AC0
BCM384P120T1K5AC0
BCM384P120T1K5AC0 Vicor
44964391546831600ds-bcm384p120t1k5ac0.pdf
Виробник: Vicor
Module DC-DC 384VIN 1-OUT 12V 125A 1500W 24-Pin Chip
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 12V 1500W, Packaging: Tray, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: Module, Size / Dimension: 2.40" L x 0.99" W x 0.29" H (61.0mm x 25.1mm x 7.3mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Bus Converter Module, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 410V, Efficiency: 97.4%, Current - Output (Max): 125A, Voltage - Input (Min): 260V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 1500 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.242 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BCM384P120T1K5AC0 Виробник : Vicor ds_BCM6123xD1E13A3yzz.pdf DC-DC перетворювач, Розм = 61 x 25,1 x 7,3 мм, I = 125, Uвих, В = 12, Uвх, В = 260...410, Uізол, В = 4 242, ККД, % = 97,4, Р, Вт = 1500, Тексп, °C = -40...+125,... Група товару: Джерела живлення Корпус: 61x25.1x7.3mm Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
BCM384P120T1K5AC0 BCM384P120T1K5AC0 Виробник : Vicor Corporation ds_BCM6123xD1E13A2yzz.pdf Description: DC DC CONVERTER 12V 1500W
Packaging: Tray
Features: OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: Module
Size / Dimension: 2.40" L x 0.99" W x 0.29" H (61.0mm x 25.1mm x 7.3mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Bus Converter Module
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 410V
Efficiency: 97.4%
Current - Output (Max): 125A
Voltage - Input (Min): 260V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 1500 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.242 kV
BCM384P120T1K5AC0 BCM384P120T1K5AC0 Виробник : Vicor ds_BCM6123xD1E13A3yzz-3044921.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 1500 W Isolated DC DC Converter