BCX53-16R13
BCX53-16R13 Diotec Semiconductor
bcx53.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: TRANS PNP 80V 1A SOT-89
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-243AA
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: PNP
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 500mV @ 50mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max): 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 150mA, 2V
Frequency - Transition: 50MHz
Supplier Device Package: SOT-89
Current - Collector (Ic) (Max): 1 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 80 V
Power - Max: 500 mW
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRANS PNP 80V 1A SOT-89, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-243AA, Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: PNP, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 500mV @ 50mA, 500mA, Current - Collector Cutoff (Max): 100nA (ICBO), DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 150mA, 2V, Frequency - Transition: 50MHz, Supplier Device Package: SOT-89, Current - Collector (Ic) (Max): 1 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 80 V, Power - Max: 500 mW.
Інші пропозиції BCX53-16R13
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BCX53-16R13 BCX53-16R13 Виробник : Diotec Semiconductor bcx53.pdf Bipolar Transistors - BJT BJT, SOT-89, 80V, 1000mA, PNP
товару немає в наявності
BCX53-16R13 BCX53-16R13 Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR bcx53.pdf Category: PNP SMD transistors
Description: Transistor: PNP; bipolar; 80V; 1A; 500mW; SOT89
Type of transistor: PNP
Polarisation: bipolar
Collector-emitter voltage: 80V
Collector current: 1A
Power dissipation: 0.5W
Case: SOT89
Current gain: 100...250
Mounting: SMD
Kind of package: 13 inch reel; tape
Frequency: 50MHz
Pulsed collector current: 2A