BDL-125-G-E
BDL-125-G-E Samtec Inc.
bbl.pdf
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
Packaging: Tube
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 50
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 20.0µin (0.51µm)
Contact Finish - Post: Gold
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.125" (3.18mm)
Insulation Height: 0.070" (1.78mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.300" (7.62mm)
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.105" (2.67mm)
на замовлення 144 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 50, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 20.0µin (0.51µm), Contact Finish - Post: Gold, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.125" (3.18mm), Insulation Height: 0.070" (1.78mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.300" (7.62mm), Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.105" (2.67mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BDL-125-G-E BDL-125-G-E Виробник : Samtec Inc. bbl.pdf Description: CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 50
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Gold
Contact Shape: Circular
Shrouding: Unshrouded