BF1210A230
BF1210A230 LOVATO ELECTRIC
LOVATO-2-EN.pdf LOVATO-2-DE.pdf
Виробник: LOVATO ELECTRIC
Category: Contactors - Main modules
Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 230VAC; 12A; BF
Max. operating current: 12A
Control voltage: 230V AC
Supply voltage frequency: 50/60Hz
Type of contactor: 3-pole
Insulation voltage: 690V
Leads: screw terminals
Operating temperature: -50...70°C
Width: 45mm
Height: 81mm
на замовлення 7 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LOVATO ELECTRIC - BF1210A230 - Schütz, 12 A, DIN-Schiene, 690 VAC, 3PST-NO, 3-polig, 5 kW, tariffCode: 85371098, Schaltleistung, AC1: 32kW, rohsCompliant: Y-EX, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Schaltstrom AC3: 12A, isCanonical: Y, Laststrom, induktiv: 12A, usEccn: EAR99, Schaltstrom AC1: 28A, Schaltleistung, AC3: 5kW, DC-Nennspannung Spule: -, euEccn: NLR, Laststrom, ohmsch: 28A, AC-Nennspannung Spule: 230V, Relaismontage: DIN-Schiene, Betriebsspannung: 690VAC, Polzahl: 3-polig, Produktpalette: BF12 Series, productTraceability: No, Kontaktkonfiguration: 3PST-NO, SVHC: No SVHC (07-Nov-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BF1210A230 BF1210A230 Виробник : LOVATO ELECTRIC 4427329.pdf Description: LOVATO ELECTRIC - BF1210A230 - Schütz, 12 A, DIN-Schiene, 690 VAC, 3PST-NO, 3-polig, 5 kW
tariffCode: 85371098
Schaltleistung, AC1: 32kW
rohsPhthalatesCompliant: YES
Schaltstrom AC3: 12A
isCanonical: Y
Laststrom, induktiv: 12A
usEccn: EAR99
Schaltstrom AC1: 28A
Schaltleistung, AC3: 5kW
DC-Nennspannung Spule: -
euEccn: NLR
Laststrom, ohmsch: 28A
AC-Nennspannung Spule: 230V
Relaismontage: DIN-Schiene
Betriebsspannung: 690VAC