BK-GBB-10-R
BK-GBB-10-R EATON/BUSSMANN
BK-GBB-10-R.pdf
Виробник: EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 10A; 250VAC; 125VDC; ultra rapid; ceramic,cylindrical
Type of fuse: fuse
Current rating: 10A
Rated voltage: 125V DC; 250V AC
Fuse characteristics: ultra rapid
Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature
Fuse size: 6.3x32mm
Manufacturer series: GBB
Breaking capacity: 200A / 250V AC; 10kA / 125V AC
Contact material: brass
Kind of package: cardboard packaging
Contact plating: nickel plated
Resistance: 9.34mΩ
Voltage drop: 87.7mV
Breaking characteristics: 1.5In: max 2min; 2.5In: max 1s
на замовлення 113 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 10A; 250VAC; 125VDC; ultra rapid; ceramic,cylindrical, Type of fuse: fuse, Current rating: 10A, Rated voltage: 125V DC; 250V AC, Fuse characteristics: ultra rapid, Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature, Fuse size: 6.3x32mm, Manufacturer series: GBB, Breaking capacity: 200A / 250V AC; 10kA / 125V AC, Contact material: brass, Kind of package: cardboard packaging, Contact plating: nickel plated, Resistance: 9.34mΩ, Voltage drop: 87.7mV, Breaking characteristics: 1.5In: max 2min; 2.5In: max 1s.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 680 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
на замовлення 944 шт:
BK/GBB-10-R BK/GBB-10-R Виробник : Eaton - Electronics Division eaton-gbb-ceramic-tube-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE CERM 10A 250VAC 125VDC 3AB
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V