BK/GDA-250MA
BK/GDA-250MA Eaton - Electronics Division
eaton-gda-fast-acting-fuse-data-sheet.pdf
Виробник: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CCC, CSA, IMQ, SEMKO, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA
Current Rating (Amps): 250 mA
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 0.027
на замовлення 269 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Fuses 5x20mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 250mA; 250VAC; quick blow; ceramic,cylindrical; 5x20mm, Type of fuse: fuse, Current rating: 0.25A, Rated voltage: 250V AC, Fuse characteristics: quick blow, Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature, Fuse size: 5x20mm, Breaking capacity: 1.5kA / 250V AC, Breaking characteristics: 1.5In: min 60min; 2.1In: max 30min; 2.75In: min 10ms; 2.75In: max 2s; 4In: min 3ms; 4In: max 300ms; 10In: max 20ms, Contact material: brass, Kind of package: cardboard packaging, Contact plating: silver plated, Energy I2t: 0.027A2s, Voltage drop: 1.3V, Resistance: 4.4Ω.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BK/GDA-250MA BK/GDA-250MA Виробник : Bussmann / Eaton eaton_gda_fast_acting_fuse_data_sheet-1608717.pdf Cartridge Fuses 250V .25A Fast Acting
на замовлення 127 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
BK/GDA-250MA BK/GDA-250MA Виробник : Eaton Electronics eaton-gda-fast-acting-fuse-data-sheet.pdf Cartridge Fuses 250V .25A Fast Acting
на замовлення 65 шт:
BK-GDA-250MA Виробник : EATON/BUSSMANN gld-gba.pdf Category: Fuses 5x20mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 250mA; 250VAC; quick blow; ceramic,cylindrical; 5x20mm
Type of fuse: fuse
Current rating: 0.25A
Rated voltage: 250V AC
Fuse characteristics: quick blow
Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature
Fuse size: 5x20mm
Breaking capacity: 1.5kA / 250V AC
Contact material: brass
Kind of package: cardboard packaging
Contact plating: silver plated
Energy I2t: 0.027A2s
Voltage drop: 1.3V
Resistance: 4.4Ω