Продукція > PULSE ELECTRONICS > BKPB002012101R0MA2
BKPB002012101R0MA2
BKPB002012101R0MA2 Pulse Electronics
BKPB002012101R0MA2
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 1UH 1.2A 120 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 120mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 650mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 3 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 1.2 A
на замовлення 24000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 1UH 1.2A 120 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 120mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 650mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 3 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 1.2 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BKPB002012101R0MA2 BKPB002012101R0MA2 Виробник : Pulse Electronics BKPx_Series.pdf Power Inductors - SMD 1uH RDC=0.12Ohms 650mA
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 32
BKPB002012101R0MA2 BKPB002012101R0MA2 Виробник : Pulse Electronics BKPB002012101R0MA2 Description: FIXED IND 1UH 1.2A 120 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Material - Core: Ferrite
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 1.2 A