Продукція > LIN ENGINEERING > BL23E48-02D-03RO
BL23E48-02D-03RO
BL23E48-02D-03RO Lin Engineering
BL23E48-02D-03RO.pdf
Виробник: Lin Engineering
Description: BLDC MOTOR WITH ENCODER
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 48VDC
Size / Dimension: Square - 2.213" x 2.213" (56.20mm x 56.20mm)
Function: Standard
RPM: 4000 RPM
Type: DC Motor
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads with Connector
Encoder Type: Incremental
Power - Rated: 180W
Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.856" (47.14mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.827" (21.00mm)
Motor Type: Brushless (BLDC)
Torque - Rated (oz-in / mNm): 60.89 / 430
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 121.8 / 860
Part Status: Active
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: BLDC MOTOR WITH ENCODER, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 48VDC, Size / Dimension: Square - 2.213" x 2.213" (56.20mm x 56.20mm), Function: Standard, RPM: 4000 RPM, Type: DC Motor, Operating Temperature: -20°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads with Connector, Encoder Type: Incremental, Power - Rated: 180W, Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.856" (47.14mm), Length - Shaft and Bearing: 0.827" (21.00mm), Motor Type: Brushless (BLDC), Torque - Rated (oz-in / mNm): 60.89 / 430, Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 121.8 / 860, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BL23E48-02D-03RO BL23E48-02D-03RO Виробник : LIN ENGINEERING 3512448.pdf Description: LIN ENGINEERING - BL23E48-02D-03RO - BLDC MOTOR, 5000RPM, 180W, 0.43N-M, 48V
tariffCode: 0
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Nennleistung: 180W
Außenlänge: 120.5mm
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Motorgröße: 56.2mm
Drehmoment, max.: 0.43Nm
Drehzahl, max.: 5000rpm
euEccn: NLR
DC-Motor: Brushless
Produktpalette: BL23 Series
productTraceability: No
Versorgungsspannung, V DC: 48V