LPV-150-15 MEAN WELL USA Inc.
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: LED DRIVER CV AC/DC 15V 8A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 7.52" L x 2.48" W x 1.48" H (191.0mm x 63.0mm x 37.5mm)
Voltage - Output: 15V
Type: Constant Voltage
Operating Temperature: -25°C ~ 65°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CE, cURus
Ratings: IP67
Efficiency: 88%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 8A
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 120 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED DRIVER CV AC/DC 15V 8A, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Size / Dimension: 7.52" L x 2.48" W x 1.48" H (191.0mm x 63.0mm x 37.5mm), Voltage - Output: 15V, Type: Constant Voltage, Operating Temperature: -25°C ~ 65°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CE, cURus, Ratings: IP67, Efficiency: 88%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 8A, Voltage - Input (Min): 180VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 120 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LPV-150-15 | Виробник : MEAN WELL |
LED Power Supplies 120W 15V 8A CV IP67 LED PS |
на замовлення 5 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
AC/DC LED Power Supply 120W Single 4-Pin |
на замовлення 3 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Блок живлення для світлодіодів 8A, 15VDC, LPV-150-15 Код товару: 106769
Додати до обраних
Обраний товар
Виробник : MeanWell |
Блоки та елементи живлення > Блоки живлення для світлодіодів та світлодіодних виробівОпис: Драйвер світлодіодів IP67 Живлення: 180...305 VAC / 254...431 VDC Вих. напруга: 15 VDC Вих. струм: 8 A Потужність: 150 W Габарити, мм: 191x63x37,5 mm |