Продукція > PULSE ELECTRONICS > BMQA000404202R2MA1
BMQA000404202R2MA1
BMQA000404202R2MA1 Pulse Electronics
BMQx_Series.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: INDUCTOR POWER
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.189" L x 0.165" W (4.80mm x 4.20mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 38.5mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 6A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 4 A
Написати відгук
Description: INDUCTOR POWER, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.189" L x 0.165" W (4.80mm x 4.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 38.5mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 6A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 4 A.