Продукція > PULSE ELECTRONICS > BMRA00040420100MA1
BMRA00040420100MA1
BMRA00040420100MA1 Pulse Electronics
BMRA00040420100MA1
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 10UH 1.6A 258 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.161" L x 0.181" W (4.10mm x 4.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 258mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1.6 A
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 10UH 1.6A 258 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.161" L x 0.181" W (4.10mm x 4.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 258mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 1.6 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BMRA00040420100MA1 BMRA00040420100MA1 Виробник : Pulse Electronics BMRA00040420100MA1 Description: FIXED IND 10UH 1.6A 258 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1.6 A
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
BMRA00040420100MA1 BMRA00040420100MA1 Виробник : Pulse Electronics BMRx_Series.pdf Power Inductors - SMD 10uH RDC=258mOhms 1.6A