Продукція > BESTAR > BMT1606XH14
BMT1606XH14
BMT1606XH14 BESTAR
BMT-1606XH14.pdf
Виробник: BESTAR
Category: Electromagnetic Sounders with Generator
Description: Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; freson: 2.3kHz
Mounting: THT
Operating voltage: 4...8V DC
Terminal pitch: 7.6mm
Operating temperature: -25...70°C
Type of sound transducer: electromagnetic signaller
Sound transducer features: with built-in generator
Height: 14mm
Diameter: 16mm
Operating current: 30mA
Sound level: 85dB
Resonant frequency tolerance: ±300Hz
Resonant frequency: 2.3kHz
на замовлення 1008 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Sounders with Generator, Description: Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; freson: 2.3kHz, Mounting: THT, Operating voltage: 4...8V DC, Terminal pitch: 7.6mm, Operating temperature: -25...70°C, Type of sound transducer: electromagnetic signaller, Sound transducer features: with built-in generator, Height: 14mm, Diameter: 16mm, Operating current: 30mA, Sound level: 85dB, Resonant frequency tolerance: ±300Hz, Resonant frequency: 2.3kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BMT1606XH14 BMT1606XH14 Виробник : BeStar Technologies, Inc. 020300-BMT1606XH14LFB.pdf Description: BUZZER MAGNETIC 6V 16MM TH
Packaging: Box
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Frequency: 2.3kHz
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Sound Pressure Level (SPL): 85dB @ 6V, 10cm
Current - Supply: 30mA
Voltage Range: 4 ~ 8V
Technology: Magnetic
Termination: PC Pins
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Voltage - Rated: 6 V