Продукція > PULSE ELECTRONICS > BPCI00121260100TA0
BPCI00121260100TA0
BPCI00121260100TA0 Pulse Electronics
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 26.5mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 7.2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 5.6 A
Написати відгук
Description: INDUCTOR POWER, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 26.5mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 7.2A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 5.6 A.