BQ2000PN-B5
BQ2000PN-B5 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000
Виробник: Texas Instruments
Description: IC BAT CHG MULT-CHEM 1-4CEL 8DIP
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Number of Cells: 1 ~ 4
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (TA)
Battery Chemistry: Multi-Chemistry
Supplier Device Package: 8-PDIP
Programmable Features: Current, Timer, Voltage
Voltage - Supply (Max): 6V
Current - Charging: Constant - Programmable
Part Status: Active
на замовлення 2078 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 129
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TEXAS INSTRUMENTS - BQ2000PN-B5 - Lade-IC für Lithium-Ionen-, NiCd-, NiMH-Akkus, 5Vin, 6V Ladespannung/2A Ladestrom, DIP-8, tariffCode: 85423990, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Durchsteckmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, IC-Gehäuse / Bauform: DIP, Anzahl der Zellen: -, usEccn: EAR99, Ladespannung: 6V, Ladestrom: 2A, Betriebstemperatur, min.: -20°C, Batterie-/Akkutyp: Li-Ionen, NiCd, NiMH, euEccn: NLR, Eingangsspannung: 5V, Anzahl der Pins: 8Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 70°C, SVHC: No SVHC (27-Jun-2018).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BQ2000PN-B5 BQ2000PN-B5 Виробник : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000 Category: Battery and battery cells controllers
Description: IC: PMIC; battery charging controller; Iout: 2A; 6V; DIP8; 4÷6VDC
Output voltage: 6V
Kind of integrated circuit: battery charging controller
Case: DIP8
Type of integrated circuit: PMIC
Mounting: THT
Operating temperature: -20...70°C
Output current: 2A
Supply voltage: 4...6V DC
Number of rechargeable batteries: 1-4 x Li-Ion; 1-4 x NiCd / NiMH
на замовлення 6 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
BQ2000PN-B5 BQ2000PN-B5 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000 Description: IC BAT CHG MULT-CHEM 1-4CEL 8DIP
Packaging: Tube
Number of Cells: 1 ~ 4
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Supply (Max): 6V
Part Status: Active
на замовлення 4 шт:
Мінімальне замовлення: 2
BQ2000PN-B5 BQ2000PN-B5 Виробник : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000 Description: TEXAS INSTRUMENTS - BQ2000PN-B5 - Lade-IC für Lithium-Ionen-, NiCd-, NiMH-Akkus, 5Vin, 6V Ladespannung/2A Ladestrom, DIP-8
tariffCode: 85423990
rohsCompliant: YES
IC-Montage: Durchsteckmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
IC-Gehäuse / Bauform: DIP
Anzahl der Zellen: -
usEccn: EAR99
Ladespannung: 6V
Ladestrom: 2A
Betriebstemperatur, min.: -20°C
Batterie-/Akkutyp: Li-Ionen, NiCd, NiMH
euEccn: NLR
Eingangsspannung: 5V
Anzahl der Pins: 8Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 70°C
SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)
на замовлення 378 шт:
Мінімальне замовлення: 3
BQ2000PN-B5 BQ2000PN-B5 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000 Battery Management Multi-Chemistry Swit chmode Charge A 595 A 595-BQ25672RQMR
на замовлення 5 шт:
BQ2000PN-B5 Виробник : BQ suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000 09+
на замовлення 181 шт:
BQ2000PN-B5 BQ2000PN-B5 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000 Switching Battery Charger Li-Ion/Li-Pol/NiCd/NiMH 2000mA 0V to 6V 8-Pin PDIP Tube
товару немає в наявності