BQ2000TPN-B5
BQ2000TPN-B5 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t
Виробник: Texas Instruments
Description: IC BAT CHG MULT-CHEM 1-4CEL 8DIP
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Number of Cells: 1 ~ 4
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (TA)
Battery Chemistry: Multi-Chemistry
Supplier Device Package: 8-PDIP
Programmable Features: Current, Timer, Voltage
Voltage - Supply (Max): 6V
Current - Charging: Constant - Programmable
на замовлення 33493 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 102
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Battery and battery cells controllers, Description: IC: PMIC; battery charging controller; Iout: 2A; 6V; DIP8; 4÷6VDC, Type of integrated circuit: PMIC, Kind of integrated circuit: battery charging controller, Mounting: THT, Output current: 2A, Number of rechargeable batteries: 1-4 x Li-Ion; 1-4 x NiCd / NiMH, Case: DIP8, Supply voltage: 4...6V DC, Operating temperature: -20...70°C, Output voltage: 6V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BQ2000TPN-B5 BQ2000TPN-B5 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t Description: IC BAT CHG MULT-CHEM 1-4CEL 8DIP
Packaging: Tube
Number of Cells: 1 ~ 4
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Supply (Max): 6V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 150
BQ2000TPN-B5 BQ2000TPN-B5 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t Battery Management Switchmode Charge Ma nagement IC
на замовлення 141 шт:
BQ2000TPN-B5 BQ2000TPN-B5 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t Switching Battery Charger Li-Ion/Li-Pol/NiCd/NiMH 2000mA 0V to 6V 8-Pin PDIP Tube
товару немає в наявності
товару немає в наявності
BQ2000TPN-B5 Виробник : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t Category: Battery and battery cells controllers
Description: IC: PMIC; battery charging controller; Iout: 2A; 6V; DIP8; 4÷6VDC
Type of integrated circuit: PMIC
Kind of integrated circuit: battery charging controller
Mounting: THT
Output current: 2A
Number of rechargeable batteries: 1-4 x Li-Ion; 1-4 x NiCd / NiMH
Case: DIP8
Supply voltage: 4...6V DC
Operating temperature: -20...70°C
Output voltage: 6V