BQ2000TPW
BQ2000TPW Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t
Виробник: Texas Instruments
Description: IC BAT CHG MULTCHEM 1-4CL 8TSSOP
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Number of Cells: 1 ~ 4
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (TA)
Battery Chemistry: Multi-Chemistry
Supplier Device Package: 8-TSSOP
Programmable Features: Current, Timer, Voltage
Voltage - Supply (Max): 6V
Current - Charging: Constant - Programmable
на замовлення 4343 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 94
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Battery and battery cells controllers, Description: IC: PMIC; battery charging controller; Iout: 2A; 6V; TSSOP8; 4÷6VDC, Type of integrated circuit: PMIC, Kind of integrated circuit: battery charging controller, Mounting: SMD, Output current: 2A, Number of rechargeable batteries: 1-4 x Li-Ion; 1-4 x NiCd / NiMH, Case: TSSOP8, Supply voltage: 4...6V DC, Operating temperature: -20...70°C, Output voltage: 6V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BQ2000TPW BQ2000TPW Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t Battery Management Switchmode Charge Ma nagement IC A 595-BQ2000TPWR
на замовлення 149 шт:
Кількість Ціна
BQ2000TPW Виробник : BB/TI suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t
на замовлення 630 шт:
BQ2000TPW BQ2000TPW Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t Switching Battery Charger Li-Ion/Li-Pol/NiCd/NiMH 2000mA 0V to 6V 8-Pin TSSOP Tube
товару немає в наявності
товару немає в наявності
BQ2000TPW BQ2000TPW Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t Description: IC BAT CHG MULTCHEM 1-4CL 8TSSOP
Packaging: Tube
Number of Cells: 1 ~ 4
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Supply (Max): 6V
BQ2000TPW Виробник : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t Category: Battery and battery cells controllers
Description: IC: PMIC; battery charging controller; Iout: 2A; 6V; TSSOP8; 4÷6VDC
Type of integrated circuit: PMIC
Kind of integrated circuit: battery charging controller
Mounting: SMD
Output current: 2A
Number of rechargeable batteries: 1-4 x Li-Ion; 1-4 x NiCd / NiMH
Case: TSSOP8
Supply voltage: 4...6V DC
Operating temperature: -20...70°C
Output voltage: 6V