Продукція > BENCHMARQ > BQ2000TSN-B5
BQ2000TSN-B5
BQ2000TSN-B5 Benchmarq
bq2000t.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Benchmarq
Description: BQ2000T SWITCH-MODE MULTI-CHEMIS
Packaging: Bulk
на замовлення 3106 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 94
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TEXAS INSTRUMENTS - BQ2000TSN-B5 - Lade-IC für Lithium-Ionen-, NiCd-, NiMH-Akkus, 6Vin, 2V Ladespannung/2A Ladestrom, SOIC-8, tariffCode: 85411000, rohsCompliant: YES, Anzahl der Zellen: -, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Ladespannung: 2V, Betriebstemperatur, min.: -20°C, Batterie-/Akkutyp: Li-Ionen, NiCd, NiMH, euEccn: NLR, Eingangsspannung: 6V, Ladestrom, max.: 2A, Anzahl der Pins: 8Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Bauform - Batterie-IC: SOIC, Betriebstemperatur, max.: 70°C, SVHC: No SVHC (17-Jan-2023).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BQ2000TSN-B5 BQ2000TSN-B5 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t Description: IC BAT CHG MULT-CHEM 1-4CL 8SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Cells: 1 ~ 4
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (TA)
Battery Chemistry: Multi-Chemistry
Supplier Device Package: 8-SOIC
Programmable Features: Current, Timer, Voltage
Voltage - Supply (Max): 6V
Current - Charging: Constant - Programmable
Part Status: Active
Кількість Ціна
BQ2000TSN-B5 BQ2000TSN-B5 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t bq2000t.pdf?t.download=true&u=5oefqw Battery Management Switchmode Charge Ma nagement IC A 595-B A 595-BQ2000TSN-B5TR
на замовлення 231 шт:
BQ2000TSN-B5 BQ2000TSN-B5 Виробник : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t bq2000t.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: TEXAS INSTRUMENTS - BQ2000TSN-B5 - Lade-IC für Lithium-Ionen-, NiCd-, NiMH-Akkus, 6Vin, 2V Ladespannung/2A Ladestrom, SOIC-8
tariffCode: 85411000
rohsCompliant: YES
Anzahl der Zellen: -
IC-Montage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Ladespannung: 2V
Betriebstemperatur, min.: -20°C
Batterie-/Akkutyp: Li-Ionen, NiCd, NiMH
euEccn: NLR
Eingangsspannung: 6V
Ladestrom, max.: 2A
Anzahl der Pins: 8Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Bauform - Batterie-IC: SOIC
Betriebstemperatur, max.: 70°C
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
на замовлення 2 шт:
BQ2000TSN-B5 Виробник : TI/BB suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t bq2000t.pdf?t.download=true&u=5oefqw 04+
на замовлення 30 шт:
BQ2000TSN-B5 BQ2000TSN-B5 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t bq2000t.pdf?t.download=true&u=5oefqw Switching Battery Charger Li-Ion/Li-Pol/NiCd/NiMH 2000mA 0V to 6V 8-Pin SOIC Tube
товару немає в наявності
товару немає в наявності
BQ2000TSN-B5 BQ2000TSN-B5 Виробник : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000t bq2000t.pdf?t.download=true&u=5oefqw Category: Battery and battery cells controllers
Description: IC: PMIC; battery charging controller; Iout: 2A; 6V; SO8; 4÷6VDC
Output voltage: 6V
Kind of integrated circuit: battery charging controller
Case: SO8
Type of integrated circuit: PMIC
Mounting: SMD
Operating temperature: -20...70°C
Output current: 2A