Продукція > MICROSEMI CORPORATION > BR246D-320C3-28V-025M
BR246D-320C3-28V-025M Microsemi Corporation
BR246D+Datasheet.pdf
Виробник: Microsemi Corporation
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 28V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 28VDC
Operating Temperature: -70°C ~ 125°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 87.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 208VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 5.1 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Load - Max Switching: 2080VA, 280W
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 28V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 28VDC, Operating Temperature: -70°C ~ 125°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 87.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 208VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 5.1 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms, Load - Max Switching: 2080VA, 280W.