BTA06-600BRG
BTA06-600BRG STMicroelectronics
bta06.pdf
Виробник: STMicroelectronics
TRIAC 600V 6A(RMS) 63A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Insulated Tube
на замовлення 10000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: STMICROELECTRONICS - BTA06-600BRG - Triac, 600 V, 6 A, TO-220AB, 1.5 V, 60 A, 50 mA, tariffCode: 85413000, Bauform - Triac: TO-220AB, rohsCompliant: YES, Haltestrom, max.: 50mA, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Nicht periodischer Spitzen-Stoßstrom: 60A, Spitzen-Durchlassspannung: 1.55V, isCanonical: Y, MSL: -, usEccn: EAR99, RMS-Durchlassstrom: 6A, euEccn: NLR, Zündspannung, max.: 1.5V, Periodische Spitzen-Sperrspannung: 600V, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: No, Thyristormontage: Durchsteckmontage, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BTA06-600BRG BTA06-600BRG Виробник : STMicroelectronics bta06.pdf TRIAC 600V 6A(RMS) 63A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Insulated Tube
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 206
Description: Triac; 600V; 6A; TO220ABIns; Igt: 50mA
Case: TO220ABIns
Mounting: THT
Kind of package: tube
Gate current: 50mA
Type of thyristor: triac
Max. load current: 6A
Max. off-state voltage: 0.6kV
на замовлення 198 шт:
Мінімальне замовлення: 5
BTA06-600BRG BTA06-600BRG Виробник : STMicroelectronics bta06.pdf Description: TRIAC 600V 6A TO220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 60A, 63A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-220
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 6 A
Voltage - Off State: 600 V
Мінімальне замовлення: 3
BTA06-600BRG BTA06-600BRG Виробник : STMicroelectronics bta06.pdf Triacs 6 Amp 600 Volt
Мінімальне замовлення: 3
BTA06-600BRG BTA06-600BRG Виробник : STMICROELECTRONICS SGSTS17242-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: STMICROELECTRONICS - BTA06-600BRG - Triac, 600 V, 6 A, TO-220AB, 1.5 V, 60 A, 50 mA
tariffCode: 85413000
Bauform - Triac: TO-220AB
rohsCompliant: YES
Haltestrom, max.: 50mA
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Nicht periodischer Spitzen-Stoßstrom: 60A
Spitzen-Durchlassspannung: 1.55V
isCanonical: Y
MSL: -
usEccn: EAR99
RMS-Durchlassstrom: 6A
euEccn: NLR
Zündspannung, max.: 1.5V
Periodische Spitzen-Sperrspannung: 600V
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Thyristormontage: Durchsteckmontage
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 156 шт:
Мінімальне замовлення: 7
Мінімальне замовлення: 6
BTA06-600BRG Виробник : JSMicro Semiconductor bta06.pdf It=6A; Vdrm=600V; Igt=50mA; BTA06-600BRG JSMICRO TR006bta06-600b JSM
кількість в упаковці: 25 шт
на замовлення 50 шт:
Мінімальне замовлення: 50
BTA06-600BRG Виробник : LGE bta06.pdf Triac; It=6A; Vdrm=600V; Igt=50mA BTA06-600BRG; BTA06-600B-CDI; BTA06-600B-LGE; BTA06-600B TR006bta06-600b LGE
на замовлення 345 шт:
BTA06-600BRG Виробник : ST bta06.pdf Triac; It=6A; Vdrm=600V; Igt=50mA BTA06-600BRG ST TR006bta06-600b ST