BTS3104SDRATMA1 Infineon Technologies
Виробник: Infineon Technologies
Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 TO252-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Interface: On/Off
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Low Side
Rds On (Typ): 104mOhm
Input Type: Non-Inverting
Voltage - Load: 60V (Max)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required
Current - Output (Max): 2A
Ratio - Input:Output: 1:1
Supplier Device Package: PG-TO252-3-11
Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage
Part Status: Active
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INFINEON - BTS3104SDRATMA1 - Leistungsschalter, Low-Side, n-Leistungs-FET, 1 Ausgang, 0.104Ohm Durchlass, 60VLast, 6A, TO-252-3, tariffCode: 85423990, Durchlasswiderstand: 0.104ohm, rohsCompliant: YES, Überhitzungsschutz: Ja, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q100, Strombegrenzung: 13A, IC-Gehäuse / Bauform: TO-252 (DPAK), MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Anzahl der Kanäle: 1Kanäle, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Polarität der Eingänge On / Enable: -, Leistungsschaltertyp: Low-Side, euEccn: NLR, Eingangsspannung: 10V, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Current Limit SW 1-IN 1-OUT 2V to 10V 2.5A Automotive AEC-Q100 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R |
на замовлення 2500 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
BTS3104SDRATMA1 | Виробник : INFINEON |
на замовлення 1587 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Power Switch ICs - Power Distribution HITFET SMART LOWSIDE PWR SW |
Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 TO252-3Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Output Type: N-Channel Mounting Type: Surface Mount Number of Outputs: 1 Interface: On/Off Switch Type: General Purpose Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ) Output Configuration: Low Side Rds On (Typ): 104mOhm Input Type: Non-Inverting Voltage - Load: 60V (Max) Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required Current - Output (Max): 2A Ratio - Input:Output: 1:1 Supplier Device Package: PG-TO252-3-11 Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage Part Status: Active |