BUK6Q26-40PJ
BUK6Q26-40PJ Nexperia USA Inc.
BUK6Q26-40P.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: BUK6Q26-40P/SOT8002/MLPAK33
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerVDFN
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 34A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 26.6mOhm @ 6.3A, 10V
Power Dissipation (Max): 56W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.7V @ 1mA
Supplier Device Package: MLPAK33
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 34 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1280 pF @ 20 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: BUK6Q26-40P/SOT8002/MLPAK33, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerVDFN, Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 34A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 26.6mOhm @ 6.3A, 10V, Power Dissipation (Max): 56W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.7V @ 1mA, Supplier Device Package: MLPAK33, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 34 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1280 pF @ 20 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BUK6Q26-40PJ BUK6Q26-40PJ Виробник : Nexperia BUK6Q26-40P.pdf MOSFETs BUK6Q26-40P/SOT8002/MLPAK33
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerVDFN
FET Type: P-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.7V @ 1mA
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±20V