BUK765R0-100E,118
BUK765R0-100E,118 Nexperia USA Inc.
BUK765R0-100E.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 100V 120A D2PAK
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 5mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 357W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Grade: Automotive
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 180 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 11810 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 1600 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 800
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 100V 120A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 5mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 357W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: D2PAK, Grade: Automotive, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 180 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 11810 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BUK765R0-100E,118 BUK765R0-100E,118 Виробник : Nexperia 1747099274237273buk765r0-100e.pdf Trans MOSFET N-CH 100V 120A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R Automotive AEC-Q101
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 189
Мінімальне замовлення: 189
Мінімальне замовлення: 2
BUK765R0-100E,118 BUK765R0-100E,118 Виробник : Nexperia USA Inc. BUK765R0-100E.pdf Description: MOSFET N-CH 100V 120A D2PAK
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Grade: Automotive
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V
Qualification: AEC-Q101
BUK765R0-100E,118 BUK765R0-100E,118 Виробник : Nexperia 1747099274237273buk765r0-100e.pdf Trans MOSFET N-CH 100V 120A Automotive AEC-Q101 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R