Продукція > NEXPERIA > BUK78150-55A/CUF
BUK78150-55A/CUF
BUK78150-55A/CUF Nexperia
4376101340989826buk78150-55a.pdf
Виробник: Nexperia
Trans MOSFET N-CH 55V 5.5A 4-Pin(3+Tab) SC-73 T/R Automotive AEC-Q101
на замовлення 2500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 163
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 55V 5.5A SOT223, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 5.5A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 150mOhm @ 5A, 10V, Power Dissipation (Max): 8W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: SOT-223, Grade: Automotive, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 230 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 55V; 3.8A; Idm: 22A; 8W; SC73,SOT223
Kind of package: reel; tape
Application: automotive industry
Mounting: SMD
Case: SC73; SOT223
Kind of channel: enhancement
Type of transistor: N-MOSFET
On-state resistance: 278mΩ
Drain current: 3.8A
Power dissipation: 8W
Gate-source voltage: ±20V
Pulsed drain current: 22A
Drain-source voltage: 55V
Polarisation: unipolar
на замовлення 458 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 15
BUK78150-55A/CUF BUK78150-55A/CUF Виробник : Nexperia 4376101340989826buk78150-55a.pdf Trans MOSFET N-CH 55V 5.5A 4-Pin(3+Tab) SC-73 T/R Automotive AEC-Q101
Мінімальне замовлення: 246
товару немає в наявності
BUK78150-55A/CUF BUK78150-55A/CUF Виробник : Nexperia USA Inc. BUK78150-55A.pdf Description: MOSFET N-CH 55V 5.5A SOT223
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 5.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 150mOhm @ 5A, 10V
Power Dissipation (Max): 8W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: SOT-223
Grade: Automotive
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 230 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Grade: Automotive
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V
Qualification: AEC-Q101
BUK78150-55A/CUF BUK78150-55A/CUF Виробник : Nexperia BUK78150-55A.pdf MOSFETs SOT223 N-CH 55V 5.5A