BUK7K15-80EX
BUK7K15-80EX Nexperia USA Inc.
BUK7K15-80E.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET 2N-CH 80V 23A LFPAK56D
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-1205, 8-LFPAK56
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: 2 N-Channel (Dual)
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max: 68W
Drain to Source Voltage (Vdss): 80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 23A (Ta)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2457pF @ 25V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 15mOhm @ 10A, 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 35.1nC @ 10V
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: LFPAK56D
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 9000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA - BUK7K15-80EX - Dual-MOSFET, n-Kanal, 80 V, 80 V, 23 A, 23 A, 0.0112 ohm, tariffCode: 85412900, Wandlerpolarität: n-Kanal, Betriebstemperatur, max.: 175, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Drain-Source-Durchgangswiderstand, p-Kanal: 0.0112, Anzahl der Pins: 8, Dauer-Drainstrom Id, p-Kanal: 23, Dauer-Drainstrom Id, n-Kanal: 23, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, hazardous: false, Kanaltyp: n-Kanal, Rds(on)-Prüfspannung: 10, Produktpalette: -, Bauform - Transistor: SOT-1205, Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 3, euEccn: NLR, rohsCompliant: Y-EX, Verlustleistung, n-Kanal: 68, Drain-Source-Spannung Vds: 80, Qualifikation: AEC-Q101, Drain-Source-Spannung Vds, p-Kanal: 80, Verlustleistung, p-Kanal: 68, Drain-Source-Spannung Vds, n-Kanal: 80, Drain-Source-Durchgangswiderstand, n-Kanal: 0.0112, Dauer-Drainstrom Id: 23, rohsPhthalatesCompliant: YES, Betriebswiderstand, Rds(on): 0.0112, Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: AEC-Q101, usEccn: EAR99, Transistormontage: Oberflächenmontage, Verlustleistung Pd: 68, SVHC: Lead (17-Jan-2023).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BUK7K15-80EX BUK7K15-80EX Виробник : Nexperia buk7k15-80e.pdf Trans MOSFET N-CH 80V 23A 8-Pin LFPAK-D T/R Automotive AEC-Q101
Кількість Ціна
BUK7K15-80EX BUK7K15-80EX Виробник : NXP TBUK7k15-80ex_0001.pdf Trans MOSFET N-CH 80V 23A Automotive 8-Pin LFPAK-D BUK7K15-80EX BUK7K15-80EX TBUK7k15-80ex
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 10 шт:
Мінімальне замовлення: 7
BUK7K15-80EX BUK7K15-80EX Виробник : NEXPERIA 2552996.pdf Description: NEXPERIA - BUK7K15-80EX - Dual-MOSFET, n-Kanal, 80 V, 80 V, 23 A, 23 A, 0.0112 ohm
tariffCode: 85412900
Wandlerpolarität: n-Kanal
Betriebstemperatur, max.: 175
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Drain-Source-Durchgangswiderstand, p-Kanal: 0.0112
Anzahl der Pins: 8
Dauer-Drainstrom Id, p-Kanal: 23
Dauer-Drainstrom Id, n-Kanal: 23
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
hazardous: false
Kanaltyp: n-Kanal
Rds(on)-Prüfspannung: 10
Produktpalette: -
Bauform - Transistor: SOT-1205
Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 3
euEccn: NLR
rohsCompliant: Y-EX
Verlustleistung, n-Kanal: 68
Drain-Source-Spannung Vds: 80
Qualifikation: AEC-Q101
Drain-Source-Spannung Vds, p-Kanal: 80
Verlustleistung, p-Kanal: 68
Drain-Source-Spannung Vds, n-Kanal: 80
Drain-Source-Durchgangswiderstand, n-Kanal: 0.0112
Dauer-Drainstrom Id: 23
rohsPhthalatesCompliant: YES
Betriebswiderstand, Rds(on): 0.0112
Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: AEC-Q101
usEccn: EAR99
Transistormontage: Oberflächenmontage
Verlustleistung Pd: 68
SVHC: Lead (17-Jan-2023)
на замовлення 20 шт:
Мінімальне замовлення: 6
BUK7K15-80EX BUK7K15-80EX Виробник : Nexperia USA Inc. BUK7K15-80E.pdf Description: MOSFET 2N-CH 80V 23A LFPAK56D
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Power - Max: 68W
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Мінімальне замовлення: 3
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
BUK7K15-80EX BUK7K15-80EX Виробник : Nexperia BUK7K15-80E.pdf MOSFETs SOT1205 2NCH 80V 23A
товару немає в наявності
BUK7K15-80EX Виробник : NEXPERIA BUK7K15-80E.pdf Category: Multi channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 80V; 16A; Idm: 92A; 68W
Kind of channel: enhancement
Type of transistor: N-MOSFET x2
Kind of package: reel; tape
Mounting: SMD
Polarisation: unipolar
Gate charge: 35.1nC
On-state resistance: 38mΩ
Drain current: 16A
Power dissipation: 68W
Pulsed drain current: 92A
Drain-source voltage: 80V