BUK7K89-100EX
BUK7K89-100EX Nexperia USA Inc.
BUK7K89-100E.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET 2N-CH 100V 13A LFPAK56D
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-1205, 8-LFPAK56
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: 2 N-Channel (Dual)
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max: 38W
Drain to Source Voltage (Vdss): 100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 13A
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 811pF @ 25V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 82.5mOhm @ 5A, 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 13.6nC @ 10V
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: LFPAK56D
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
на замовлення 4500 шт:
Написати відгук
Description: MOSFET 2N-CH 100V 13A LFPAK56D, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-1205, 8-LFPAK56, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 2 N-Channel (Dual), Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), Power - Max: 38W, Drain to Source Voltage (Vdss): 100V, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 13A, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 811pF @ 25V, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 82.5mOhm @ 5A, 10V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 13.6nC @ 10V, Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: LFPAK56D, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BUK7K89-100EX BUK7K89-100EX Виробник : Nexperia USA Inc. BUK7K89-100E.pdf Description: MOSFET 2N-CH 100V 13A LFPAK56D
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Power - Max: 38W
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA