Продукція > NEXPERIA > BUK7S0R9-40HJ
BUK7S0R9-40HJ
BUK7S0R9-40HJ Nexperia
BUK7S0R9-40H-1601401.pdf
Виробник: Nexperia
MOSFET 40V N-CHANNEL STD LEVEL
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 40V 375A LFPAK88, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-1235, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 375A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 0.9mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 375W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3.6V @ 1mA, Supplier Device Package: LFPAK88 (SOT1235), Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): +20V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 166 nC @ 32 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 12888 pF @ 25 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції BUK7S0R9-40HJ
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BUK7S0R9-40HJ BUK7S0R9-40HJ Виробник : Nexperia USA Inc. BUK7S0R9-40H.pdf Description: MOSFET N-CH 40V 375A LFPAK88
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-1235
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 375A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 0.9mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 375W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.6V @ 1mA
Supplier Device Package: LFPAK88 (SOT1235)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): +20V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 166 nC @ 32 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 12888 pF @ 25 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-1235
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.6V @ 1mA
Vgs (Max): +20V, -10V