Продукція > NEXPERIA > BUK7Y18-55B,115
BUK7Y18-55B,115
BUK7Y18-55B,115 Nexperia
4221777689769083buk7y18-55b.pdf
Виробник: Nexperia
Trans MOSFET N-CH 55V 47.4A Automotive AEC-Q101 5-Pin(4+Tab) LFPAK T/R
на замовлення 1475 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 804
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 55V 47.4A LFPAK56, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-100, SOT-669, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 47.4A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 18mOhm @ 20A, 10V, Power Dissipation (Max): 85W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 21.9 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1263 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 70 шт:
BUK7Y18-55B,115 BUK7Y18-55B,115 Виробник : Nexperia USA Inc. BUK7Y18-55B.pdf Description: MOSFET N-CH 55V 47.4A LFPAK56
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-100, SOT-669
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 47.4A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 18mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max): 85W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 21.9 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1263 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±20V