BUK7Y20-30B,115
BUK7Y20-30B,115 Nexperia USA Inc.
BUK7Y20-30B.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: NEXPERIA BUK7Y20 - N-CHANNEL TRE
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-100, SOT-669
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 39.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 20mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max): 59W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8
Grade: Automotive
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 11.2 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 688 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 12000 шт:
Написати відгук
Description: NEXPERIA BUK7Y20 - N-CHANNEL TRE, Packaging: Bulk, Package / Case: SC-100, SOT-669, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 39.5A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 20mOhm @ 20A, 10V, Power Dissipation (Max): 59W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8, Grade: Automotive, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 11.2 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 688 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BUK7Y20-30B,115 BUK7Y20-30B,115 Виробник : Nexperia 4374710604837803buk7y20-30b.pdf Trans MOSFET N-CH 30V 39.5A Automotive AEC-Q101 5-Pin(4+Tab) LFPAK T/R