BUK7Y28-75B,115
BUK7Y28-75B,115 Nexperia USA Inc.
BUK7Y28-75B.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 75V 35.5A LFPAK56
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-100, SOT-669
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 35.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 28mOhm @ 15A, 10V
Power Dissipation (Max): 85W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 75 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 21.2 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1417 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 1380 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 75V 35.5A LFPAK56, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-100, SOT-669, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 35.5A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 28mOhm @ 15A, 10V, Power Dissipation (Max): 85W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 75 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 21.2 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1417 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BUK7Y28-75B,115 BUK7Y28-75B,115 Виробник : Nexperia BUK7Y28-75B.pdf MOSFETs SOT669 N-CH 75V 35.5A
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
BUK7Y28-75B,115 BUK7Y28-75B,115 Виробник : Nexperia USA Inc. BUK7Y28-75B.pdf Description: MOSFET N-CH 75V 35.5A LFPAK56
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±20V