BUK7Y7R2-60EX
BUK7Y7R2-60EX Nexperia USA Inc.
BUK7Y7R2-60E.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 60V LFPAK56 PWR-SO8
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-100, SOT-669
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc)
Power Dissipation (Max): 167W (Tc)
Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 60V LFPAK56 PWR-SO8, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-100, SOT-669, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc), Power Dissipation (Max): 167W (Tc), Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції BUK7Y7R2-60EX
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BUK7Y7R2-60EX BUK7Y7R2-60EX Виробник : Nexperia USA Inc. BUK7Y7R2-60E.pdf Description: MOSFET N-CH 60V LFPAK56 PWR-SO8
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±20V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
BUK7Y7R2-60EX Виробник : NEXPERIA BUK7Y7R2-60E.pdf Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 72A; Idm: 407A; 167W
Kind of channel: enhancement
Type of transistor: N-MOSFET
Kind of package: reel; tape
Mounting: SMD
Polarisation: unipolar
Gate charge: 50.8nC
On-state resistance: 16.1mΩ
Drain current: 72A
Power dissipation: 167W
Gate-source voltage: ±20V
Pulsed drain current: 407A
Drain-source voltage: 60V