Продукція > NEXPERIA > BUK7Y7R6-40EX
BUK7Y7R6-40EX
BUK7Y7R6-40EX Nexperia
3270145554739794buk7y7r6-40e.pdf
Виробник: Nexperia
Trans MOSFET N-CH 40V 79A 5-Pin(4+Tab) LFPAK T/R Automotive AEC-Q101
на замовлення 39000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 496
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 40V 79A LFPAK56, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-100, SOT-669, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 79A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7.6mOhm @ 20A, 10V, Power Dissipation (Max): 94.3W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 26.2 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1650 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BUK7Y7R6-40EX BUK7Y7R6-40EX Виробник : Nexperia USA Inc. BUK7Y7R6-40E.pdf Description: MOSFET N-CH 40V 79A LFPAK56
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-100, SOT-669
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 79A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7.6mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max): 94.3W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 26.2 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1650 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 74 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
BUK7Y7R6-40EX BUK7Y7R6-40EX Виробник : Nexperia 3270145554739794buk7y7r6-40e.pdf Trans MOSFET N-CH 40V 79A 5-Pin(4+Tab) LFPAK T/R Automotive AEC-Q101
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±20V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
BUK7Y7R6-40EX BUK7Y7R6-40EX Виробник : Nexperia BUK7Y7R6-40E.pdf MOSFETs BUK7Y7R6-40E/SOT669/LFPAK
BUK7Y7R6-40EX BUK7Y7R6-40EX Виробник : NEXPERIA BUK7Y7R6-40E.pdf Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 56A; 94.3W
Kind of channel: enhancement
Type of transistor: N-MOSFET
Kind of package: reel; tape
Mounting: SMD
Polarisation: unipolar
Gate charge: 26.2nC
On-state resistance: 7.6mΩ
Drain current: 56A
Power dissipation: 94.3W
Gate-source voltage: ±20V
Drain-source voltage: 40V