Продукція > NXP USA INC. > BUK9E2R3-40E,127
BUK9E2R3-40E,127
BUK9E2R3-40E,127 NXP USA Inc.
BUK9E2R3-40E.pdf
Виробник: NXP USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 40V 120A I2PAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 2.2mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 293W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA
Supplier Device Package: I2PAK
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, 10V
Vgs (Max): ±10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 87.8 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 13160 pF @ 25 V
на замовлення 300 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 300
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 40V 120A I2PAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 2.2mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 293W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA, Supplier Device Package: I2PAK, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, 10V, Vgs (Max): ±10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 87.8 nC @ 5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 13160 pF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BUK9E2R3-40E,127 BUK9E2R3-40E,127 Виробник : NXP USA Inc. BUK9E2R3-40E.pdf Description: MOSFET N-CH 40V 120A I2PAK
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA
Supplier Device Package: I2PAK
Vgs (Max): ±10V