Продукція > NEXPERIA > BUK9K30-80EX
BUK9K30-80EX
BUK9K30-80EX Nexperia
BUK9K30-80E.pdf
Виробник: Nexperia
MOSFETs The factory is currently not accepting orders for this product.
на замовлення 1297 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET 2N-CH 80V 17A LFPAK56D, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-1205, 8-LFPAK56, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 2 N-Channel (Dual), Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), Power - Max: 53W, Drain to Source Voltage (Vdss): 80V, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 17A (Ta), Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2297pF @ 25V, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 26mOhm @ 5A, 10V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 17.5nC @ 5V, FET Feature: Logic Level Gate, Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA, Supplier Device Package: LFPAK56D, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BUK9K30-80EX BUK9K30-80EX Виробник : Nexperia USA Inc. BUK9K30-80E.pdf Description: MOSFET 2N-CH 80V 17A LFPAK56D
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-1205, 8-LFPAK56
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: 2 N-Channel (Dual)
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max: 53W
Drain to Source Voltage (Vdss): 80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 17A (Ta)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2297pF @ 25V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 26mOhm @ 5A, 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 17.5nC @ 5V
FET Feature: Logic Level Gate
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA
Supplier Device Package: LFPAK56D
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 4 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Power - Max: 53W
FET Feature: Logic Level Gate
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA