Продукція > NEXPERIA > BUK9K31-100LX
BUK9K31-100LX
BUK9K31-100LX Nexperia
BUK9K31-100L.pdf
Виробник: Nexperia
MOSFETs Dual N-Channel 100V, 31 mOhm logic level MOSFET in LFPAK56D
на замовлення 197 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: BUK9K31-100L/SOT1205/LFPAK56D, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-1205, 8-LFPAK56, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 2 N-Channel (Dual), Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), Power - Max: 43W (Tc), Drain to Source Voltage (Vdss): 100V, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 24A (Tc), Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1940pF @ 25V, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 31.7mOhm @ 5A, 10V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 31nC @ 10V, FET Feature: Logic Level Gate, Vgs(th) (Max) @ Id: 2.05V @ 50µA, Supplier Device Package: LFPAK56D, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Package / Case: SOT-1205, 8-LFPAK56
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: 2 N-Channel (Dual)
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max: 43W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss): 100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 24A (Tc)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1940pF @ 25V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 31.7mOhm @ 5A, 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 31nC @ 10V
FET Feature: Logic Level Gate
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.05V @ 50µA